Sprzęt gaśniczy Wrocław

Facebook Sprzęt Gaśniczy Wrocław

Tel.: 71 350 09 42

Poznajmy się lepiej

Oto kim jesteśmy

Zdjęcie WhatsApp 2023-11-24 o 13.21.46_1a45b3a6

Poznajmy się lepiej

Oto kim jesteśmy

ZKiRG Sprzęt Gaśniczy to rodzinna firma, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1989 roku. Przez ten czas zdarzyło tyle, że mamy o czym opowiadać. Jednak kim jesteśmy dziś? Obecnie ZKIRG Sprzęt Gaśniczy to grupa kilku osób, które tworzą naprawdę zgrany zespół

Na co dzień zajmujemy się (ogólnie rzecz biorąc) konserwacją i remontem gaśnic. Po pracy jeździmy na rowerze i chodzimy po górach. Cenimy sobie dobrze wykonaną pracę, ale jeszcze bardziej dobre relacje z ludźmi. Dlatego w naszym warsztacie nie brakuje uśmiechu, nawet w tzw. gorącym okresie.

ZKIRG Sprzęt Gaśniczy to nie tylko ludzie. To też świetnie wyposażony warsztat

zkirg Sprzęt Gaśniczy

W LICZBACH

0
data założenia
0
pracowników
0
próby ciśnieniowe
> 0
sprawdzonych gaśnic

Co więcej

Dla bardziej dociekliwych

Cel

Celem Zakładu Konserwacji i Remontu Gaśnic jest prowadzenie na najwyższym poziomie jakościowym, nowoczesnej i efektywnej działalności w zakresie remontu i konserwacji sprzętu gaśniczego, a także serwisowanie ww. sprzętu.
Wejście Polski do UE oznacza dla Zakładu Konserwacji i Remontu Gaśnic zarówno nasilenie konkurencji, jak i konieczność spełnienia nowych, dodatkowych wymagań prawnych, które do tej pory nie były wymagane w Polsce. W celu podniesienia konkurencyjności Zakładu na rynku oraz podwyższenia jakości świadczonych usług zdecydowano się na wdrożenie systemu zarządzania jakością i certyfikowanie go na zgodność z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2001. Wdrożony i utrzymywany system zarządzania jakością stanowi, bowiem element wpływający na podwyższenie rangi Zakładu, a także skuteczne narzędzie promocji, które umożliwia pozyskanie nowych klientów i sprostanie ich wymaganiom.  

System Zarządzania Jakością

Założeniem wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością było usprawnienie działania Zakładu Konserwacji i Remontu Gaśnic, a ponadto uzyskanie niezależnego potwierdzenia, że działalność realizowana przez Zakład jest realizowana w sposób zapewniający spełnienie wymagań norm PN-EN ISO 9001:2001 a także daje świadomość rzetelnego zaspokajania potrzeb klienta. Wymienione założenia postanowiono osiągnąć przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego wspomagającego proces wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością – DGA Process.

Realizacja i efekty prac

Od 2003 roku Zakład Konserwacji i Remontu Gaśnic korzystał z usług poznańskiej firmy konsultingowej Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. w zakresie opracowania i wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2001. Prace realizowane przez konsultantów DGA polegały na analizie istniejącego Systemu Zarządzania, opracowaniu Koncepcji Systemu Zarządzania Jakością, pomocy przy jego wdrażaniu i przeprowadzeniu auditów wewnętrznych. Kolejnym etapem prac było przygotowanie do procesu certyfikacji. Podczas prac nad projektem przeprowadzono szereg szkoleń dla pracowników Zakładu, celem zasadniczego wyjaśnienia i przybliżenia standardów ISO, przedstawienia zakresu dokumentacji Systemu Zarządzania Jakością oraz zasad korzystania z oprogramowania DGA Process.
Ponadto wybrana grupa pracowników uczestniczyła w szkoleniach na audytora wewnętrznego. Zwieńczeniem prac konsultantów DGA S.A. było pomyślne przejście przez Zakład Konserwacji i Remontu Gaśnic auditu certyfikacyjnego, potwierdzającego zgodność Systemu Zarządzania Jakością z normą PN-EN ISO 9001:2001, przeprowadzony przez jednostkę certyfikującą TÜV Nord. Na uwagę zasługuje fakt uzyskania przez Zakład rekomendacji na uzyskanie certyfikatu na zgodność z ww. normą podczas auditu wstępnego, co świadczy o wysokiej skuteczności, efektywności jakości wdrożonego Systemu. Zaproponowane przez konsultantów DGA rozwiązania pozwoliły, nie tylko podczas realizacji działań wdrożeniowych, ale także podczas dalszej pracy Zakładu, na osiągnięcie licznych, istotnych korzyści, podnosząc jednocześnie kulturę Zakładu w odniesieniu do zagadnień jakości.

Nasze wartości

Jak każda świadoma firma zdefiniowaliśmy sobie wartości, które są dla nas szczególnie istotne:

  • profesjonalizm – to nie pusty frazes, bo w naszej branży zależy od tego Wasze bezpieczeństwo. Dbamy więc o najwyższą jakość naszych usług – na prawdziwie profesjonalnym poziomie.
  • uczciwość – to warunek dobrej współpracy z ludźmi i gwarancja satysfakcji z pracy. Wychodzimy z założenia, że można znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji, jeśli tylko obie strony stosują zasady fair play.
  • elastyczność – czasem sytuacja wymaga zmiany zasad, zastosowania innego podejścia. Jesteśmy na to gotowi. Ostatecznie od tego mamy wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne, aby umieć się dogadać w każdej sytuacji.
  • ekologia – to ważne dla nas wszystkich, a zwłaszcza naszych dzieci. Robimy co możemy, aby dbać o środowisko i klimat. Co konkretnie? Szczegóły zawarliśmy w zakładce JESTEŚMY EKO.
492_Zakład Konserwacji i Remontu Gaśnic 9001 2021

Masz pytania?

Rozmowa to pierwszy krok do sukcesu, dlatego…

Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.