Sprzęt gaśniczy Wrocław

Facebook Sprzęt Gaśniczy Wrocław

Tel.: 71 350 09 42

Jak przygotować butlę nurkową do sezonu?

Początek sezonu nurkowego tuż tuż. A czy Twoja butla do aparatu powietrznego również jest gotowa do sezonu? Oto kilka słów o tym jak przygotować butlę nurkową do sezonu.

Jeśli traktujesz siebie lub swoich klientów profesjonalnie – to wiesz, że próba ciśnieniowa butli nurkowej to nie fanaberia, tylko konieczność. Nie ma znaczenia, czy posiadasz butlę 12l, 15l czy 6l. Nie ważne też, czy jest stalowa czy kompozytowa. Jeśli schodzisz z nią pod wodę – termin ważności to 2 lata. Nawet jeśli na butli nurkowej masz wybitą inną datę. 2 lata. Nie więcej.
Już słyszeliśmy, że to bzdura… że w innych krajach… że przecież nic się nie dzieje złego jak jest przeterminowana. A jeśli jednak „coś” się stanie? Weźmiesz odpowiedzialność na siebie? Użyjesz właśnie takich argumentów? Lepiej nie ryzykować.

Jeśli nie wiesz, gdzie możesz wykonać badanie butli – odwiedź dobre centrum nurkowe. A jeśli jesteś z Wrocławia – zapraszamy Cię na ul. Żmigrodzką 244. Co prawda centrum nurkowym nie jesteśmy, ale o butlach wiemy naprawdę dużo. 😉

Druga sprawa – próba ciśnieniowa – zaplanuj ją z wyprzedzeniem!

Nurku! Czy wiesz, że próby ciśnieniowej butli nie zrobisz „od ręki”? Chwała tym, którzy o tym wiedzą i planują takie czynności przed rozpoczęciem sezonu nurkowego. Albo przy mniejszym obłożeniu nurkowym. 😉

Jeśli oddałeś / oddajesz butlę do badania okresowego UDT, a za kilka godzin odbierasz ją po próbie – musisz zdawać sobie sprawę z tego, że… to zwykłe oszustwo. To tak nie działa, tak się niestety nie da. Co więcej, takowej „próby” nie można traktować jako ważnej, więc nadal schodzisz pod wodę z „przeterminowaną” butlą, a więc ryzykujesz własne życie i zdrowie.
Dlaczego? Bo to nie jest takie proste, jak się wydaje, bo to szereg czynności, które trzeba wykonać jak należy, poświęcając im czas. O szczegółach pisaliśmy już w naszej BAZIE WIEDZY – TUTAJ.
Próby ciśnieniowe w naszym warsztacie odbywają się średnio co kilka tygodni. Daty zaznaczamy w kalendarzu widocznym na stronie głównej. PAMIĘTAJ, że butle należy dostarczyć do nas min. 1,5 tygodnia przed planowanym terminem próby ciśnieniowej!